МОЗ закликали посилити ліцензування кріобанків крові через небезпеку інфекції

ZN_logoНа думку експерта, необхідно зобов’язати банки пуповинної крові тестувати біологічний матеріал безпосередньо в лабораторії, що відноситься до банку.

Менше половини ліцензованих банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини мають належну для такого роду діяльності базу, вважає президент Асоціації кріобанків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини, доктор медичних наук Юрій Гладких.

Коментуючи ініціативу Міністерства охорони здоров’я доопрацювати ліцензійні умови ведення господарської діяльності банків пуповинної крові та інших тканин і клітин людини, він зазначив, що ліцензійні умови, прийняті в лютому 2016 року, спростили процедуру видачі ліцензії, дозволивши широкому колу суб’єктів вести такого роду діяльність, надаючи неякісні послуги.

“В існуючій редакції, відсутні чіткі вимоги до структури установи, матеріальну базу, кваліфікаційним вимогам до персоналу, не містить умови обов’язкового тестування біологічного матеріалу. Таким чином, всі процеси відбуваються на розсуд ліцензіата”, – сказав президент Асоціації кріобанків.

Він зазначив, що існуюча нормативна база, зокрема, не передбачає державного нагляду і контролю за біологічною безпекою.

“Це підвищує ризики несанкціонованого доступу і витоку патогенних організмів в навколишнє середовище, що може привести до масових інфекційних захворювань”, – вважає Гладких.

Крім того, президент Асоціації кріобанків зазначив, що ліцензійними умовами не передбачена додаткова відповідальність банку пуповинної крові перед клієнтом.

“Хто буде нести відповідальність у разі зараження реципієнта? Це буде банк пуповинної крові або лабораторія? Невідомо, чи будуть існувати вони на момент виявлення зараження пуповинної крові, наприклад через 25 років”, – вважає Ю. Гладких.

На думку експерта, під час роботи над удосконаленням ліцензійних угод необхідно в першу чергу поставити за обов’язок банкам пуповинної крові тестувати біологічний матеріал безпосередньо в лабораторії, що відноситься до банку.

Так само для організацій, які займаються такого роду діяльністю, є обов’язковим дослідження венозної крові донора пуповинної крові або її продуктів. На думку Гладких слід регламентувати перелік мінімально необхідного тестування біологічного матеріалу, який підлягає зберіганню і прописати чіткі вимоги до матеріальної бази.

Члени Асоціації кріобанків пуповинної крові вважають, що такі зміни призведуть законодавчу базу у відповідність до Європейських вимог, а так же дозволять підняти рівень послуг, що надаються.

Як повідомлялося, Міністерство охорони здоров’я планує доопрацювати Ліцензійні умови ведення господарської діяльності банків пуповинної крові та інших тканин і клітин людини. Ці ліцензійні умови були затверджені Кабміном 2 березня.

Більше читайте тут: http://zn.ua/UKRAINE/bolshinstvo-bankov-pupovinnoy-krovi-v-ukraine-ne-imeyut-nadlezhaschey-bazy-225417_.html

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.