ХІ міжнародна Парнасівська конференція
Якуб Парнас – один з найвидатніших біохіміків світу. Учений зі світовим іменем народився у Тернопільській області і в різні роки працював на кафедрі біохімії Варшавського та Віденського університетів, а також Львівського медичного інституту (Україна).
З метою вшанування пам’яті видатного дослідника кожні 2 роки Українське та Польське біохімічні товариства, а також Ізраїльське товариство біохімії та молекулярної біології в різних містах України, Польщі та Ізраїлю проводять так звані Парнасівські конференції. Захід користується великою популярністю серед науковців різних країн як наукова платформа для презентації останніх результатів досліджень, обміну досвідом, налагодження наукової співпраці.
Учені Інституту клітинної терапії, що є співзасновником і дійсним членом Асоціації кріобанків, регулярно беруть участь у міжнародних Парнасівських конференціях.
У 2018 р. ХІ міжнародна Парнасівська конференція проходила в Києві 3-5 вересня. Робочою мовою конференції була англійська.
Цьогоріч основними спікерами Парнасівської конференції були д-р Едвард Перелло з лекцією “Глобальна біобезпека століття” (Оксфорд, Велика Британія) та проф. Ніколаус Раєвскі з лекцією “Первинна структура клітини в просторі й часі” (Берлінський інститут медичної системної біології, Німеччина).
Біолог Лабораторії клітинних культур Інституту клітинної терапії Жук Олександр виступив із усною пленарною доповіддю на тему «Ідентифікація env генів ретровірусів в геномі Gallus gallus та аналіз їх експресії під час раннього ембріогенезу”. Дослідження вченого з Інституту клітинної терапії спрямовані на створення моделі вивчення ролі ендогенних ретровірусних генів у ранньому ембріогенезі, зокрема в розвитку плаценти. Низку інших робіт, присвячених дослідженню стовбурових клітин плаценти, науковці з Інституту клітинної терапії також у вересні 2018 р. успішно представили у Берні (Швейцарія) на науковій зустрічі Міжнародного товариства стовбурових клітин плаценти.