Новини Міжнародного конгресу з пуповинної крові-2019

13-15 вересня 2019 р. в Маямі (США) проходив міжнародний Конгрес з пуповинної крові – Cord Blood Connect-2019. Цей важливий міжнародний захід відвідало понад 300 лікарів, науковців та представників індустрії біобанкінгу з 33 країн світу.

Конгрес організувала Міжнародна асоціація з пуповинної крові (Cord Blood Association) за активної підтримки Всесвітньої асоціації донорів кісткового мозку та інших авторитетних профільних організацій.

Конгрес розпочала професор-гематолог з Парижу Еліан Глюкман, яка в 1988 р. виконала першу в світі трансплантацію пуповинної крові. Еліан Глюкман прочитала лекцію “Уроки з минулого”,  в якій підсумувала більш, ніж 30-річний досвід успішного клінічного застосування пуповинної крові. На конгресі був присутній Метью Фероу, зараз здоровий чоловік, а 31 рік тому перший у світі пацієнт,  якому виконали трансплантацію стовбурових клітин пуповинної крові для лікування анемії Фанконі.

В рамках Конгресу Міжнародна асоціація з пуповинної крові нагородила пожиттєвою відзнакою за досягнення  в галузі дослідження пуповинної крові ще одного корифея – професора Халя Броксмеєра. Саме результати досліджень доктора Броксмеєра в далеких 70-80-х рр. ХХ століття виявили, що пуповинна кров може бути альтернативою кістковому мозку для лікування пацієнтів, яким показана трансплантація кровотворних стовбурових клітин.

Інші важливі доповіді були присвячені новітнім підходам до застосування пуповинної крові в практичній медицині у дітей та дорослих, а також актуальним аспектам організації роботи біобанків.  Значна увага приділялася якості трансплантатів стовбурових клітин пуповинної крові, їх належній перевірці перед клінічним застосуванням та транспортуванню в клінічні центри.

Крім загальновідомих препаратів, які отримують з пуповинної крові (трансплантати гемопоетичних стовбурових клітин, Т-лімфоцити пуповинної крові, тромбоцитарний гель чи штучна сльоза), вченими з університету Дьюка (США) було представлено новий препарат , що містить макрофаги пуповинної крові. Даний лікарський засіб перспективний для лікування генетично обумовлених хвороб метаболізму.

Серед новітніх підходів до біобанкінгу клітин і тканин людини австралійськими вченими було представлено досвід організації банку ліній стовбурових клітин з індукованою плюрипотентністю, отриманих з пуповинної крові. За відкриття можливості репрограмувати клітини дорослого в індуковані плюрипотентні стовбурові клітини у 2012 р. японський вчений Сінья Яманака та британський науковець Джон Гердон отримали Нобелівську премію. Клінічна цінність індукованих плюрипотентних стовбурових клітин полягає в їх необмеженому потенціалі, а пуповинна кров, як виявилося, ідеально джерело для отримання iPS-клітин.

В рамках конгресу були проведені тематичні уоркшопи та тренінг інспекторів індустрії біобанкінгу пуповинної крові.

 В Україні місією Асоціації кріобанків пуповинної крові, інших тканин та клітин людин є сприяння розвитку біобанкінгу у відповідності з міжнародними стандартами. На сьогодні один Кріобанк України, що функціонує з 2003 р. при Інституті клітинної терапії, вже отримав міжнародну акредитацію ISO 9001:2015. Також з 2008 р. в Україні  проводяться клінічні дослідження із вивчення безпечності та ефективності стовбурових клітин у лікуванні хвороб під егідою Координаційного центру трансплантації органів, клітин і тканин МОЗ України.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.