Україна була представлена на міжнародній конференції “Технічний поступ на службі медицини”

29 травня – 1 червня 2019 р. у м. Гданськ (Польща) відбувся ІІІ Всесвітній З’їзд Польського лікарського товариства, в рамках якого проходила міжнародна наукова конференція “Технічний поступ на службі медицини”. Серед запрошених лекторів Конгресу були як відомі науковці, так і практикуючі лікарі з усього світу, зокрема країн Західної Європи, США, Австралії. Серед української делегації були представники Асоціації кріобанків пуповинної крові, інших клітин та тканин людини та Інституту клітинної терапії. Останній є співзасновником та дійсним членом Асоціації кріобанків. 

 

 

 

Інформаційним спонсором наукового заходу був міжнародний науковий журнал “Wiadomosci Lekarskiе”, що входить до основних наукометричних баз – Scopus та Pubmed. Серед матеріалів конференції значну частку склали наукові праці з України.

Тематика конференції “Технічний поступ на службі медицини” обумовлена тим, що в сучасній медицині для забезпечення ефективної діагностики та лікування захворювань вирішальну роль відіграє технічне забезпечення та доступ до передових наукоємних методик. 

Основні доповіді, представлені на конференції, стосувалися проблем наномедицини, клітинних технологій, персоналізованої (прецизійної) медицини, що базується на молекулярних дослідженнях.

Заслуговує уваги польсько-американське дослідження, присвячене можливості застосування мезенхімальних стовбурових клітин жирової тканини в щелепно-лицевій хірургії (автори Krzysztof Dowgierd та Bartłomiej Nierzwicki (Польща, США), зокрема при реконструктивних операціях з приводу значних кісткових дефектів.

В галузі клітинних технологій українські вчені намагаються йти в ногу зі світовою наукою. Зокрема, технічне оснащення та кадровий потенціал Кріобанку, дозволяють Інституту клітинної терапії брати участь у міжнародних наукових дослідженнях та надавати послуги з кріоконсервування стовбурових клітин пуповинної крові, плаценти, пупкового канатика, тканини яєчників у відповідності з міжнародними стандартами.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.